•Zimą Zwardoń to idealne miejsce dla osób zakochanych w sportach zimowych. W naszej okolicy znajduje się wiele świetnie wyposażonych wyciągów, między innymi Zwardoń Ski, Mały Rachowiec czy też Orawcowa, oprócz wyciągów, wypoczywający znajdą tu wiele pięknych terenów, które są przeznaczone do biegów narciarskich.

Mapa wyciągów/tras biegowych w Zwardoniu

•Zwardoń jest bardzo ciekawym miejscem, znajdują się tu różne szlaki turystyczne, między innymi ten na Wielką Raczę, Baranią Górę, Rachowiec, czy też do Koniakowa. Znajduje się tu również dużo pięknych alej do spacerowania mi.n Aleja Zakochanych, Aleja Westchnień, Duża Pętla, Mała Pętla, czy też Wężowa Góra.

Warte zwiedzenia miejsca blisko Zwardonia

•Żywiec (miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, siedziba władz powiatu żywieckiego, leży w Kotlinie Żywieckiej, nad łączącymi się w pobliżu centrum miasta rzekami Sołą i Koszarawą)
-Browar Żywiec
-Zamek Habsburgów
-Park Zamkowy
-Konkatedra Narodzenia Najświętszej Marii Panny

Żywiec

•Milówka (wieś położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, siedziba gminy Milówka, leżąca w Beskidzie Żywieckim nad rzeką Sołą)
-Cmentarz żydowski w Milówce
-Muzeum „Stara Chałupa” w Milówce
-Krzyż Grunwaldzki na Sumowej (Cumowej) Grapie

•Węgierska Górka („Westerplatte Południa”- miejscowość, położona na zboczach Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego niedaleko Żywca, jest siedzibą gminy Węgierska Górka. Przez Węgierską Górkę przepływa rzeka Soła)
-Wędrowiec – Schron Bojowy z 1939r.

Ostatni poddał się Wędrowiec…Westerplatte Południa

•Istebna (Miejscowość turystyczna położona w Beskidzie Śląskim w pobliżu granicy z Czechami i Słowacją na zboczach Złotego Gronia na wysokości 590–620 m n.p.m. Krajobraz miejscowości to głównie tereny górzyste z zalesieniami. Przez miejscowość przepływa rzeka Olza. Wraz z Jaworzynką i Koniakowem tworzy tzw. Beskidzką Trójwieś)
-Centrum Pasterskie
-Ośrodki Edukacji Ekologicznej
-Park Linowy Base Camp

•Wisła (Jest ważnym ośrodkiem sportowym, wypoczynkowym i turystycznym w Beskidzie Śląskim. Na administracyjnym terenie miasta (choć kilka kilometrów od zabudowań) swoje źródła ma największa polska rzeka o tej samej nazwie – Wisła)
-Skocznia narciarska im. Adama Małysza
-Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego w Wiśle
-Pałacyk Myśliwski Habsburgów

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

•Koniaków (Jest najwyżej położoną wsią w Beskidzie Śląskim, leży na południowy zachód od Żywca i na południe od Wisły w historycznych granicach Śląska Cieszyńskiego. Koniaków jest znany przede wszystkim ze względu na produkcję koronkowych ozdób i części garderoby (ostatnio także bielizny)
-Chata na Szańcach
-Izba Pamięci Marii Gwarek

•Po stronie Słowacji znajdziemy również wiele ciekawych miejsc, m.in.
-Zamek Orawski
-Park Narodowy Wielka Fatra
-Thermal Aquapark Oravice

Oravský hrad